Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Advent v Budapešti
Termín zájezdu: 01.-02.12.2018. Prohlídka Budapešti ( s noclehem ), vánoční trhy na Vörösmártyho náměstí, návštěva Szechényiho termálních lázní. Cena: 2690,-Kč/osoba
Advent v Bratislavě a Vídni
Termín: 24.-25.11.2018. Návštěva adventních trhů v Bratislavě ( s noclehem ), druhý den přejezd do Vídně - adventní trhy, kavárny, muzea, galerie. Cena: 2690,-Kč/osoba
POLSKO/KRAKOV SE ZASTÁVKOU V TĚŠÍNĚ - NOVINKA
TERMÍN: 08.-09.12.2018 Zastávka na velké tržnici v Těšíně ( možnost nákupů za Kč ). Přejezd do Krakova, ubytování, prohlídka Krakova s průvodcem, adventní trhy. Cena: 2690,-Kč/osoba
MAĎARSKO / LÁZNĚ EGERSZALÓK („PAMUKKALE“) - hotel Saliris Resort ****
Termín zájezdu: 04.-07.11.2018 - cena: 7.390,- Kč/osoba, dítě na přistýlce do 13 let 6.040,- Kč, 1.480,-Kč/noc - dopl. za 1/1 (na vyžádání)

ŘECKO / EPIRUS S VÝLETEM DO ALBÁNIE

Pro milovníky historie, úchvatné přírody i krásného moře

 

 

Termíny:  22.05.-06.06., 02.06.-16.06., 13.06.-27.06.*2018    Cena:  8.790,-Kč / osoba, 6.990,-Kč / dítě do 12 let

Termíny: 19.09.- 03.10.* 2018                                               Cena: 8.190,-Kč / osoba, 6.390,-Kč / dítě do 12 let

 

Program:

1. den - odjezd z Prahy a Č. Budějovic přes Rakousko do Itálie.
2. - 3. den -
nalodění na trajekt, plavba po moři do Řecka. Ubytování v letovisku Sivota s mnoha rozličnými plážemi. Pobyt u moře.
4. den -
pobyt u moře nebo možnost fakultativního výletu.
5. den -
celodenní výlet do nedaleké Albánie: dopoledne prohlídka archeologického areálu Butrint (UNESCO) – amfiteátr, římské lázně, bazilika, byzantské baptisterium, centrální Akropole, pevnostní zdi. Odpoledne přejezd do letoviska Saranda – možnost nákupů, koupání.
6. den -
okružní plavba podél pobřeží, při které ochutnáte řecké víno a vykoupete se u některé z ostrovních pláží.
7. den –
fakultativní výlet do centrální oblasti Řecka, kde se nad městečkem Kalambaka zvedá kamenný les hrubozrnných pískovců, na jejichž vrcholech jsou postaveny kláštery z 16.století - Meteory. Dopoledne prohlídka archeologického areálu Dodoni - areál starověké Diovy věštírny, která byla zároveň s Delfskou nejvýznamnější v celém starověkém řeckém státě, amfiteátr, pozůstatky chrámů i křesťanské baziliky (cca 37 EUR).
8. den -
pobyt u moře nebo možnost fakultativního výletu.
9. den -
fakultativní výlet do vnitrozemí, nenapodobitelná atmosféra horské vesničky Kipi a Monodendri, staré kamenné klenuté mosty a unikátní přírodní kaňon Vikos (zapsán v Guinnessově knize rekordů) hluboký 1 000 m ve Vás zanechá určitě hluboký dojem (cca 25 EUR).
10. den -
fakultativní výlet na ostrov Lefkada, prohlídka stejnojmenného hlavního města, zastávka v rybářském městečku Sivota, na jedné z nejkrásnějších řeckých pláží Porto Katsiki, koupání.
11. den –
fakultativní výlet k bájné řece do podsvětí, kde se můžete brouzdat křišťálově čistým proudem Acheronu a obdivovat nádhernou přírodu. Pokud půjdete zpáteční cestu vodou, budete učarováni romantickým kaňon této říčky s několika přítoky. Navštívit můžete věštírnu mrtvých Nekromanteion (cca 20 EUR)
12. den -
pobyt u moře nebo možnost fakultativního.

13. den – fakultativní výlet do nevšedního kláštera Kipina vestavěného přímo do skály, prohlídka unikátní kamenné vesničky Sirrako, procházka podél řeky Arachthos (cca 26 EUR).
14. den - 15. den / 16. den - nalodění na trajekt, cesta po moři. Připlutí do přístavu v Itálii, cesta autobusem zpět do ČR. V odpoledních hodinách návrat do ČR.

S možnostmi mnoha dalších fakultativních výletů Vás seznámí průvodce.

 

Ubytování: přímořské letovisko Sivota (naproti ostrovu Korfu), 2 - 4lůžková studia s příslušenstvím a vybavenou kuchyňkou, balkonem nebo terasou a Wifi.
Cena zájezdu zahrnuje:

dopravu autobusem, palubní lodní lístek, 10x* / 11x ubytování, výlety dle programu, služby průvodce, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje:

cestovní pojištění, stravování, fakultativní výlety, vstupné. Příplatek za 1 lůžko ve čtyřlůžkové kajutě na lodi 890,-Kč / osoba / 1 cesta.Příplatek za neobsazené lůžko ve studiu 150,- Kč / noc, 1 večeře 290,- Kč, 1 polopenze 420,- Kč.

Doporučená částka na vstupy 25 EUR.

 

BOSNA A HERCEGOVINA – ÚDOLÍ PYRAMID VE VISOKU - jedna z největších pyramid světa (220 m)

   

Termín: 04.05. - 09.05., 27.09. - 02.10.2018

Cena:     5.490,- Kč / osoba se snídaní, 5.890,-Kč / osoba s polopenzí

 

Program:

1. den - odjezd z Č. Budějovic ve večerních hodinách, přejezd do Visoku v Bosně a Hercegovině.
2. den - dopoledne prohlídka podzemního labyrintu tunelu Ravne s průvodcem. Dva kilometry od největší pyramidy Slunce byl objeven vstup do podzemních prostor, které jsou stále odhalovány a je zde předpoklad, že vedou pod pyramidy v údolí. V chodbách byly nalezeny keramické bloky (megality) staré více než 30 tis. let, v jejich okolí byla zjištěna harmonizující Schummannova rezonance a veliké množství negativních iontů s revitalizujícími účinky. Lidé popisují zejména ústup dýchacích problémů a chronických bolestí zad a popisují přítomnost silných energetických míst. Možnost meditace nebo ozdravného pobytu v podzemí. Odpoledne návštěva mohyly ve Vrátnici (Tumulus) 4 km od Visoku. Jedná se o kopec postavený z pravidelných pískovcových bloků o váze až 20 tun. Geologické vrty potvrdily dutý prostor uvnitř mohyly. Pak návštěva archeologických výkopů na úpatí pyramidy Slunce.
3. den - Pyramida Měsíce - návštěva archeologických výkopů na úpatí této pyramidy a pak možnost výstupu na vrchol. Odpoledne výstup na vrchol pyramidy Slunce (možnost vyvezení taxi), prohlídka zříceniny vrcholového hradu nebo individuální ozdravný či meditační pobyt v podzemních prostorech v Ravne nebo individuální prohlídka a nákupy ve Visoku.
4. den – výlet do Mostaru (UNESCO) – stará část s výrazně orientálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Významné poutní místo Medugorje, místo mariánských zjevení Vatikánem dosud neuznaných. Romantické vodopády řeky Kravice, které při vyšším stavu vody připomínají Plitvice.
5. den - Sarajevo - prohlídka kompletně opraveného města s průvodcem (muslimská, židovská, katolická a pravoslavná část), možnost návštěvy muzea Tunel Naděje, individuální program, odjezd v odpoledních či večerních hodinách.
6. den - návrat do Č. Budějovic v ranních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: 

dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu se snídaní nebo polopenzí ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, služby průvodce, pojištění CK
Cena zájezdu nezahrnuje: 

cestovní pojištění, vstup do podzemního labyrintu Ravne (cca 6 EUR), opakovaný vstup do podzemního labyrintu cca 3,50 EUR / každá další hodina, archeologické vykopávky na pyramidě Slunce cca 3,50 EUR, pyramidě Měsíce cca 3,50 EUR, případné použití taxi pod vrchol pyramidy Slunce, vstupné do muzeí, doporučujeme vzít s sebou baterku
Příplatek: 600,- Kč/osoba za pokoj s výhledem na město Sarajevo.

 

albanie  

   ČERNÁ HORA S VÝLETEM DO ALBÁNIE

   

 Termín: 01.06.-10.06. 2018        Cena: 9.990,-Kč / osoba, 6.790,- Kč / děti do 13,99 let

 Termín: 31.08.-09.09. 2018        Cena: 9.690,-Kč / osoba, 6.690,- Kč / děti do 13,99 let

 

Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v odpoledních hodinách.
2. den – průjezd oblastí Boky Kotorské, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Příjezd do města Ulcinj. Ubytování a koupání.
3. den – relaxace u moře a odpoledne návštěva města Ulcinj s jeho historickými památkami.
4. den – ráno odjezd do NP Lovčen. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti – Njegošovu mauzoleu na vrcholu hory Lovčen. Turistika v oblasti – sestup z pohoří do Kotoru (možnost přejezdu autobusem) – prohlídka nejzachovalejšího středověkého města v Č. Hoře, které je na seznamu UNESCO.
5. den - pobyt u moře.
6. den – dopoledne prohlídka města Budva (UNESCO). Návštěva prvního hlavního města Cetinje a jeho kláštera. Přejezd ke Skadarskému jezeru – nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Fakultativně projížďka lodí kolem ostrůvků na jezeře.
7. den – výlet do Albánie. Návštěva města Shkodra (pevnost Rzafa, odkud je výhled na Skadarské jezero z albánské strany a na albánské řeky Bojanu a Drin). Lehká turistika.
8. den – pobyt u moře.
9. den – v odpoledních hodinách návštěva „města duchů“ Stari Bar. Poté noční přejezd do ČR.
10. den – návrat do Č. Budějovic v poledních hodinách.

 

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 7x ubytování v hotelu s vlastním příslušenstvím, 7x polopenzi (snídaně a večeře formou bufetu), pobytovou taxu, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje:
cestovní pojištění, vstupy, plavbu lodí.
Doporučená částka na vstupy cca 40 EUR
* ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 31.01.2018 - 400,- Kč, do 28.02.2018 - 200,- Kč