Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Advent v Budapešti
Termín zájezdu: 01.-02.12.2018. Prohlídka Budapešti ( s noclehem ), vánoční trhy na Vörösmártyho náměstí, návštěva Szechényiho termálních lázní. Cena: 2690,-Kč/osoba
Advent v Bratislavě a Vídni
Termín: 24.-25.11.2018. Návštěva adventních trhů v Bratislavě ( s noclehem ), druhý den přejezd do Vídně - adventní trhy, kavárny, muzea, galerie. Cena: 2690,-Kč/osoba
POLSKO/KRAKOV SE ZASTÁVKOU V TĚŠÍNĚ - NOVINKA
TERMÍN: 08.-09.12.2018 Zastávka na velké tržnici v Těšíně ( možnost nákupů za Kč ). Přejezd do Krakova, ubytování, prohlídka Krakova s průvodcem, adventní trhy. Cena: 2690,-Kč/osoba
MAĎARSKO / LÁZNĚ EGERSZALÓK („PAMUKKALE“) - hotel Saliris Resort ****
Termín zájezdu: 04.-07.11.2018 - cena: 7.390,- Kč/osoba, dítě na přistýlce do 13 let 6.040,- Kč, 1.480,-Kč/noc - dopl. za 1/1 (na vyžádání)

 

NĚMECKO / NÁVRAT NA BALT – USEDOM – RUJÁNA – STRALSUND

 

Termíny: 12.07. - 15.07. 2018               Cena: 6.690,-Kč/  osoba

Program:

1. den - odjezd z Č. Budějovic po půlnoci, noční přejezd přes Prahu, Ústí nad Labem a Německo. Příjezd na ostrov Usedom – druhý největší v Baltském moři. Navštívíme Kaiserbäder – císařské lázně. Promenáda kolem moře spojuje 3 městečka – Ahlbeck, Heringsdorf a Bansin. Dovolenou zde trávila pruská šlechta včetně císaře. V Ahlbecku se nachází impozantní náplavka z roku 1898, jediný zachovaný originál na Baltu. V kavárně Augusty Viktorie ochutnáme místní specialitu: rakytníkový dort. Další zastávkou v císařských lázních bude klidný Bansin – zde možnost koupání a ochutnávka rybích specialit. Přejezd na nocleh.
2. den -
celodenní návštěva Stralsundu (památka UNESCO). Prohlídka hansovního města, cihlová gotika, Starý trh, radnice, kostel sv. Mikuláše, přístav, Oceaneum (mořské muzeum). Možnost hodinové plavby lodí po Baltu nebo koupání za hezkého počasí. Nocleh.
3. den -
okruh po ostrově Rujána – křídové útesy v Národním parku Jasmund a letovisko Binz - nejkrásnější a nejluxusnější letovisko na Rujáně. Nádherné secesní stavby kontrastují s ošklivou architekturou s domy nacismu v nedaleké Proře. Nocleh.
4. den -
po snídani odjezd zpět do ČR, při cestě zastávka u velkolepého barokního zámku Moritzburg, který je známý z pohádky „Tři oříšky pro Popelku“. Zámek obklopuje umělé jezírko s přírodním parkem. Příjezd do Č. Budějovic v nočních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu se snídaní ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, služby průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění a vstupné
Doporučená částka na vstupy: cca 45 EUR

 

OKRUH NĚMECKEM a RAKOUSKEM - Solnohradská jezera, Berchtesgaden, Orlí hnízdo, Kaprun, Krimmelské vodopády, Zell am See, Gossausee, Hallstatt

 

Termíny: 25.05. - 27.05., 08.06. - 10.06., 31.08. - 02.09., 28.09. - 30.09.2018

Cena: 3.890,- Kč / os. v pokoji se spol. soc. zařízením, 4.690,- Kč / os. v pokoji s vl. soc. zařízením

 

Program ve spolupráci s CK Osvěta:

1. den - odjezd z Prahy, Č. Budějovic v ranních hodinách. Dopoledne prohlídka městečka Mondsee. Poté přejezd do oblasti Salzburku, návštěva Berchtesgadenu a známého „Hitlerova Orlího hnízda" umístěného v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastávka u nedalekého jezera Königsee a ve známém turistickém městečku Lofer. Odjezd do Maishofenu na ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

2. den - po snídani odjezd do romantického údolí Vysokých Taur až k mohutným Krimmelským vodopádům a procházka kolem překrásných kaskád. Odpoledne odjezd do oblasti Kaprunu (ledovce, hydroelektrárna) - výjezd lanovkou do výše 1800 m n.m. nebo až do výše 3000 m n.m. na vrchol ledovce. Při návratu na ubytování krátká návštěva městečka Zell am See - průjezd historickým centrem až k malebnému jezeru. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

3. den - po snídani odjezd přes krásné rakouské vesničky romantickou přírodou k horskému jezeru Gossausee pod ledovcem Dachstein, procházka u jezera nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky. Dále návštěva městečka Hallstatt, ležícího nad stejnojmenným jezerem. Po prohlídce návrat do ČR. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s polopenzí, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje: pojištění léčebných výloh, vstupné, příplatek za jednolůžkový pokoj 800,- Kč

Doporučená částka na vstupy, lanovky cca 70 EUR

ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 31.01.2018 – 10%, do 15.03.2018 – 5%.

 

RAKOUSKO / KRÁSY DACHSTEINU A SOUTĚSKY V OKOLÍ

 

Termín: 08.06. - 10.06.2018                      Cena: 4.990,-Kč/ osoba

Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v 06.00 hodin, přejezd k druhé nejdelší soutěsce v Rakousku Dr. Vogelgesang Klamm, kde nás čeká stezka dlouhá cca 1,5 km a kolem 500 schodů ze dřeva a kamene (náročnost lehká). Poté prohlídka romantického hradu Strechau – 2. nejrozsáhlejší ve Štýrsku se sbírkou historických automobilů (cca 8 EUR). Odpoledne se vydáme stezkou podél „Divoké vody“ (Wilde Wasser). Uvidíme nejvyšší vodopád Štýrska, překonáme několik ocelových žebříků, lávek a schodů dojdeme k jezeru Riesachsee. Možnost občerstvení v salaši Gfölleralm domácími specialitami a odvážní se mohou i vykoupat (převýšení na trase 240 m). Přejezd na ubytování.
2. den – odjezd do Pichlu, jízda lanovkou do horské oblasti Reiteralm. Lehká turistika, procházka podél jezer Waldsee a Untersee až k jezeru Spiegelsee (cca 1,5-2 hod.) nebo středně náročná turistika, panoramatický okruh s řadou plesových jezírek vč. jezera Spiegelsee, stoupání na hřebeny k vrcholu Gasselhöhe (2.001 m), sestup k chatě Gasselhöhehütte (cca 3,5-4 hod.). Ti co by nechtěli túru absolvovat si prohlédnou město Schladming a mohou navštívit místní zážitkový vniřni i venkovní bazén.
3. den – po snídani přejezd do Ramsau am Dachstein. Vyjedeme po vysokohorské silnici Dachsteinstrasse ke spodní stanici. Lanovkou Dachstein Panorama-Gondel překonáme převýšení cca 1000 m na Hunerkogel (2.687 m). U horní stanice lanovky se budeme kochat výhledy ze Sky Walk, která trůní na 250 m vysoké strmé skalní stěně Hunerkogel s výhledem na krásy Dachsteinu. V jasných dnech jsou vidět celé Taury, Triglav a až do Čech. Možnost procházky po 100 metrů dlouhém
nejvyšším mostu v Rakousku – Dachstein Hängebrücke s adrenalinovou plošinou „Schody do prázdna“ - 14 skleněných schodů (3 EUR). Za mostem možnost návštěvy ledového království, včetně hluboké ledovcové trhliny (10 EUR včetně mostu). Lehká turistika v oblasti. Zpět sjedeme lanovkou. Odpoledne zamíříme do soutěsky Wörschach, kde budeme obdivovat krásu vodopádů. Cestou zpět k autobusu projdeme kolem zříceniny hradu Wolkenstein. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu 3* se snídaní, služby průvodce, Schladming-Dachstein card - všechny vstupy a lanovky, které nejsou uvedené v programu, pojištění CK.
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, ostatní vstupné
ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 31.01.2018 – 300,- Kč / osoba

 

RAKOUSKO / POHOŘÍ ROFAN - NOVINKA

 VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA

 

Termín: 27.07. - 29.07.2018                      Cena: 3.590,- Kč /  osoba, 3.070,- Kč / Člen Alpenverein

 

Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Vydáme se z parkoviště Kanzelkehre (896 m) po lesní cestě směrem k chatě Schermsteinalm a přes sedlo Krahnsattel se dostaneme do nitra sice nevelkého, ale krásného pohoří Rofan. Kdo bude mít ještě dostatek sil a chuti, může si túru prodloužit výstupem na Vorderes Sonnwendjoch (2.224 m) a po úžasné a nenáročné hřebenovce Schafsteig přejít do sedla Schafsattel (2.000 m). Po cestě uvidíme pasoucí se ovce, kamzíky, sviště aj. Následuje pohodový sestup k chatě Efurter Hütte (1.831 m). (Celkem cca 15 km / 1.200 m ↑).
2. den –
čeká nás pohodový výlet ke krásnému jezeru Zireiner See (1.800 m). Cestu k jezeru si zpestříme přechodem přes vrchol Haidachstellwand (2.192 m). Cestu zpět po hřebenovce přes vrcholy Rofanspitze (2.259 m), Rosskopf, Seekarlspitze (2.261 m) a Spieljoch. Tímto obejdeme po turistické cestě všech 5 vrcholů a vrátíme se zpět na chatu Efurter Hütte. (Celkem cca 14 km / 800 m ↑↓).
3. den –
Po noci strávené v příjemné chatě nás bude čekat výstup na nejvyšší vrchol pohoří Hochiss (2.299 m). Půjdeme po nenáročné horské pěšině až do sedla pod tímto vrcholem. Odtud bude následovat krátký výstup k vrcholovému kříži a stejnou cestou zpět do sedla. Déle budeme pokračovat sestupem širokým údolím k chatě Dalfazalm (1.692 m) a dále k vodopádům Dalfazer Wasserfall. Sestup k jezeru Achensee (970 m) k autobusu. Možnost koupání. (Celkem cca 12 km / 500 m ↑ + 1.500 m ↓).

Ubytování: nocleh na horské chatě Efurter Hütte (1.831 m). Spí se na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Je nutná vlastní vložka do spacáku. Doporučujeme vzít si vlastní spacák. Příplatek za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji 400,- Kč / osoba.
Stravování: doporučujeme si kupovat večeři a snídani na chatě. Snídaně v ceně cca 8 EUR, polévka cca 5 EUR, hlavní jídlo od cca 10 EUR a pivo od cca 4 EUR. Pokud si chcete vařit sami, je nutné mít vlastní věci na vaření, včetně vařiče. Vařit lze pouze venku, ne v chatě.
Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování na horské chatě v hromadné útulně, služby průvodce, pobytovou taxu, informační materiály, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: stravu, cestovní pojištění

 

RAKOUSKOV / PEKELNÉ HORY - NOVINKA

 VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA

 

Termín: 22.09. - 23.09.2018                                  Cena: 2.390,-Kč/ osoba, 2.150,- Kč / člen Alpenverein

Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v 06.00 hod. Příjezd do Ebensee a odtud výjezd lanovkou k chatě Feuerkogelhaus (1.592 m). Odtud budeme pokračovat po náhorní plošině až na vrchol Grosser Höllkogel (1.862 m). Zastavíme se v horské chatě Riederhütte (1.752 m). Dál budeme pokračovat krásnou krajinou s výhledy přes několik vrcholů až k chatě Hochleckenhaus (1.572 m). Celkem cca 7 hodin.
2. den – od chaty se vydáme na vrchol s křížem Brunnkogel (1.708 m) odkud je možné vidět až 6 jezer Solné komory. Poté následuje sestup k jezeru Hinterer Langbathsee (732 m) a Vorderer Langbathsee (664 m), kde na nás bude čekat autobus. Celkem cca 5 hodin. Procházky k pozoruhodnému Grüner See. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách. Výlet je naplánován na září, kdy se krajina krásně probarvuje podzimními barvami a cestou jsou úžasné výhledy.

 

Ubytování: nocleh na příjemné horské chatě Hochleckenhaus. Spí se na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Je nutná vlastní vložka do spacáku.
Stravování: doporučujeme si kupovat večeři a snídani na chatách. Snídaně v ceně cca 9,50 EUR, polévka cca 5 EUR, hlavní jídlo od cca 10 EUR a pivo od cca 4 EUR. Pokud si chcete vařit sami, je nutné mít vlastní věci na vaření včetně vařiče. Vařit lze pouze venku, ne v chatě.
Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 1x ubytování v horské chatě v hromadné útulně, služby průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: stravu a cestovní pojištění, lanovka cca 15 EUR

 

RAKOUSKO / KAPRUN A ZELL AM SEE – LANOVKY A VSTUPY V CENĚ


Termín: 27.07. - 29.07.2018         Cena: 5.190,-Kč/ osoba, 3.890,-Kč /dítě 6-11,99 let, 1.990,-Kč/dítě do 6 let

Program:

1.den – odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Příjezd do Zell am See, odtud výjezd lanovkou do výšky 2.000 m.n.m. na Schmittenhöhe, nenáročný sestup krajinou s výhledy a po pohádkové stezce s různými atrakcemi pro děti i dospělé, na Sonnenkogel do výšky 1830 m.n.m. Sjezd sedačkovou lanovkou na Sonnenalm. Odpoledne okružní projížďka lodí po jezeře Zell am Zee, prohlídka městečka a možnost koupání v jezeře. Nocleh..
2.den – dopoledne návštěva neuvěřitelné soustavy vodních nádrží a přečerpávacích elektráren Kaprun, výjezd autobusem na Mooserboden do výšky 2000 m.n.m., volno na procházku s výhledy na okolní třítisícovky. Sjezd do Kaprunu a návštěva Muzea automobilových veteránů. Procházka divokou soutěskou Sigmund – Thun. Návrat na ubytování. Možnost večerního koupání v Tauern Spa Kaprun, což je lázeňský komplex, kde jsou vnitřní a venkovní bazény včetně skluzavky pro děti.
3.den – odjezd do Kaprunu, výjezd lanovkou do Alpincentra (2.452 m.n.m.) a poté výjezd lanovkou nad ledovci do výšky 3029 m.n.m. na Kitzsteinhorn, vyhlídková plošina, sáňkování, bobování, sjezd lanovkou zpět do údolí. Přejezd do Taxenbachu a procházka divou soutěskou Kitzlochklamm. Odjezd do ČR. Příjezd ve večerních hodinách.

Ubytování v hotelu Schütthoff ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, wifi zdarma. Hotel má welness (2 sauny a parní lázeň).
Cena zájezdu zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s polopenzí (bufet) veškeré vstupy a lanovky, služby průvodce, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, pobytovou taxu cca 3,10 EUR / pobyt
ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 28.2.2018 – 300,- Kč

 

RAKOUSKO / KORUTANY - LANOVKY A VSTUPY V CENĚ - NOVINKA

 

Termín: 08.09. - 12.09.2018                  Cena: 7.990,-Kč/ osoba

Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Výjezd lanovkou na vrchol Gerlitzen (1.911 m), odkud se naskýtají pěkné výhledy na jezero. Lehká turistika. Odpoledne odpočinek u malebného korutanského jezera Ossiacher See nebo možnost romantické plavby lodí po jezeře. Ubytování.
2. den – výjezd na masiv Reisseck unikátní pozemní lanovkou se stoupáním až 82 %, lehká turistika kolem horské chaty s krásnými výhledy do údolí. Poté výlet do soutěsky Raggaschlucht v údolí Mölltal. Procházka po dřevěných chodnících jednou z nejkrásnějších alpských skalních propastí s několika vodopády na řece
Ragga. Dále pak procházka u nejvýše položeného korutanského jezera Weissensee, s průzračnou vodou až do hloubky 6ti metrů.
3. den – odjezd k unikátním jeskyním Obir Tropsteinhöhlen. Přejezd k jedné z největších dřevěných rozhleden na světě Pyramidenkogel. Z výšky 100 metrů své návštěvníky potěší úžasným pohledem na panorama Alp a jezero Wörthersee. Prohlídka malebného městečka Maria Wörth a možnost plavby po nejkrásnějším korutanském jezeře Wörthersee (s kartou cca 6 EUR) nebo možnost koupání.
4. den – výlet do NP Nockberge. Výjezd lanovkou z lázeňského městečka Bad Kleinkirchheim na Kaisergurg (2.055 m). Odsud nenáročný výstup na vrchol Wöllaner Nock (2.145 m) nebo návštěva místních lázní (cca 20 EUR / 3 hod.). Odpoledne oblast Millstätter See.

5. den – prohlídka Gmündu (Starý a Nový zámek, příp. muzeum Porsche). Přejezd do údolí Maltatal s množstvím úchvatných vodopádů. Výjezd autobusem vysokohorskou silnicí Malta Hochalmstrasse k obrovské přehradě Kölnbreinsperre, v nadmořské výšce 1.933 m s vyhlídkovou lávkou Airwalk, ze které si můžete užít dechberoucí výhledy do dvěstě metrové hloubky. Lehká turistika s krásnými výhledy na ledovce Tauernských Alp. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu 3* s polopenzí, Korutanskou kartou – všechny vstupy a lanovky, které nejsou uvedeny v programu, služby průvodce, pojištění CK.
Cena zájezdu nezahrnuje: vstupné nad rámec Korutanské karty, cestovní pojištění, pobytovou taxu cca 3,50 EUR / osoba / noc.

lázně erding a sea life nebo bmw a mnichov

Termín: 19.05. - 20.5.2018       

Cena:  3.590 ,- Kč / osoba

Program: 

1.den - odjezd v 06.00 hodin z Č. Budějovic do Erdingu u Mnichova. Termální lázně Erding jsou jedinečným vodním světem, který zaručuje zábavu nejen milovníkům skluzavek a adrenalinu. Část Galaxy je jeden z největších tobogánových světů v Evropě s nejdelším tobogánem v Evropě. Na extrémních skluzavkách dosáhnete rychlosti až 60 km/hod. Na Kamikaze Vás zase čeká sklon až 60 stupňů. V části Termálního světa si užijete exotiku, vnitřní a venkovní bazény, solné jeskyně, sauny, restaurace, vodopády, bublinkové masáže apod. Za příplatek cca 7 EUR je možné navštívit Vital Oasis a Saunový svět (pro děti od 16 let). Odpoledne odjezd na ubytování.
2.den - odjezd do Sea Life Mnichov, kde můžete obdivovat více jak 8000 živočichů umístěných ve 30 akváriích. Největším lákadlem je nádrž s objemem 400.000 litrů a 10 metrů dlouhým skleněným tunelem. Uvidíte pestrobarevné korálové rybičky, žraloky, mořské želvy a chobotnice. Kdo má raději automobily může místo akvária navštívit areál BMW. BMW Welt nadchne nejen futuristickou architekturou, ale hlavně výstavou od automobilů až po motorky. Nedaleko se nachází olympijský park s věží Olympiaturm (291 m), která má ve výšce 190 m vyhlídkovou plošinu s otáčivou restaurací. Odpoledne prohlídka Mnichova. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 1x ubytování ve 2-4lůžkovém pokoji v hotelu s vlastním příslušenstvím, 1x snídaně, vstup do lázní Erding (Galaxy a Termální svět), služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje:
cestovní pojištění, vstup do Sea Life (cca 17,95 EUR / dospělý, 14,50 EUR / děti 3–14 let), vstupné do BMW muzea cca 9 EUR (BMW Welt je zdarma)